Napad na lombard w Nowym Targu przy użyciu terenowego samochodu: straty oszacowano na 80 tys. zł

Pewna grupa przestępcza dokonała spektakularnego włamania do jednego z lombardów w Nowym Targu, korzystając z terenowego samochodu jako łomu do wyważenia drzwi. Po zniszczeniu wejścia do budynku, złodzieje wkroczyli do środka i natychmiast rozpoczęli proces rabowania sklepu. Właściciel sklepu postanowił podzielić się z publicznością nagraniem z kamery monitoringu, które dokumentuje całe wydarzenie. Teraz, służby ścigania są na tropie osób, które są odpowiedzialne za ten napad.

Wszystko rozegrało się w nocy, około godziny 3:00 w sobotę, kiedy to terenowy samochód niespodziewanie staranował drzwi lombardu z taką siłą, że od razu się otworzyły.

Nagranie udostępnione przez właściciela pokazało dwóch mężczyzn wbiegających do środka miejsca po tym jak drzwi zostały otwarte. Jeden z nich zaczął wkładać różne przedmioty do torby, podczas gdy drugi, trzymający w ręku siekierę, przeszedł do pomieszczenia na zapleczu.

Nie minęły nawet trzy minuty, a przestępcy już opuszczali miejsce zdarzenia, pakując skradzione łupy do auta i szybko odjeżdżając. Zdaniem właściciela, straty były ogromne – telefony i inne urządzenia elektroniczne o łącznej wartości około 80 tys. zł zostały skradzione.