Ogłoszono listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na radnych gminy Bukowina Tatrzańska

Pojawiły się informacje o tym, kto będzie reprezentować partię Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach do Rady Gminy Bukowina Tatrzańska. Warto przypomnieć, że obecny wójt gminy, Andrzej Pietrzyk, jest oficjalnym kandydatem tej partii na kolejną kadencję.

W pierwszym okręgu wyborczym, czyli Bukowinie Tatrzańskiej, o poparcie mieszkańców ubiegać się będzie Anna Kossek. Natomiast Leszek Litera będzie kandydował w drugim okręgu, a Katarzyna Majerczyk stanie do rywalizacji w trzecim okręgu.

Do walki o miejsca w Radzie Gminy w Białce Tatrzańskiej, która stanowi czwarty okręg, stanął Tadeusz Para. Piąty okręg będzie reprezentowany przez Władysława Piszczka, natomiast w szóstym będzie to Paweł Nowobilski.

W siódmym okręgu wyborczym, zlokalizowanym w Brzegach, kandydatem jest Piotr Zubek. Osiemnasty oraz dziewiąty okręg, oba znajdujące się w Czarnej Górze, będą reprezentowane przez Marka Szyszkę i Mariana Kiernoziaka.

W dziesiątym okręgu, który pokrywa się z miejscowością Gronie, o miejsce w radzie starać się będzie Piotr Rabiański. Natomiast w jedenastym okręgu, także obejmującym Gronie, kandydaturę zgłosił Robert Pęksa.

Ostatnie okręgi to: dwunasty z Pawłem Bednarkiem jako kandydatem PiS, który obejmuje Jurgów; trzynasty z Józefem Dziedzicem, obejmujący Leśnicę; czternasty z Stanisławą Stawczyk, również w Leśnicy oraz piętnasty z Ireną Kluczewska, który pokrywa się z Rzepiskami.

Do wyścigu o miejsca w Radzie Gminy Bukowina Tatrzańska zgłosił się również drugi komitet – KWW Nasa Gmina Bukowina. Pełnomocnikiem tego komitetu jest Paweł Piekło, jednak do tej pory nie ujawniono listy kandydatów na radnych ani na stanowisko wójta.