Postępy prac przygotowawczych na sylwestrową scenę w Zakopanem

Kształtują się początkowe etapy budowy sceny sylwestrowej w górnej części Równi Krupowej. Obiekt został otoczony metalowym ogrodzeniem, a dostęp do niego jest ściśle kontrolowany przez pracowników firmy ochroniarskiej. W obrębie tych tymczasowych granic, już rozpoczęto proces konstruowania estrady, która za parę dni stanie się miejscem rozgrywania najważniejszego wydarzenia kończącego rok.

Zastosowanie identycznego rozwiązania jak w poprzednim roku, polegającego na pokryciu gruntu płytami, ma na celu ochronę trawiastej nawierzchni przed ewentualnymi szkodami. Jest to szczególnie istotne, kiedy podczas dnia temperatura przekracza zero stopni Celsjusza, a topniejący śnieg może negatywnie wpłynąć na stan powierzchni.

Realizacja tego przedsięwzięcia pociągnęła za sobą konieczność czasowego wyłączenia z użytku kilku miejsc parkingowych znajdujących się wzdłuż ulicy Kościuszki. Jest to spowodowane potrzebą zaparkowania tam ciężarówek, które dowożą kolejne elementy estrady oraz inne niezbędne do jej budowy materiały i sprzęt.