Przerwanie dostępu do Morskiego Oka w Tatrach ze względu na prace drogowe

W ostatnim okresie września, znajdujący się na liście głównych tras turystycznych szlak do Morskiego Oka zostanie chwilowo niedostępny. Decyzja o zamknięciu szlaku wynika z planowanej modernizacji nawierzchni drogi prowadzącej do tego popularnego stawu tatrzańskiego. Proces renowacji, który wiąże się z czasowym ograniczeniem dostępu do szlaku, ma potrwać mniej więcej tydzień.

Firmą zewnętrzną, która będzie odpowiedzialna za położenie nowego asfaltu na drodze prowadzącej do Morskiego Oka, została zatrudniona przez starostwo tatrzańskie. Są oni zarządcami drogi na odcinku rozciągającym się od Palenicy Białczańskiej aż do Włosienicy.

„Zdołaliśmy pozyskać fundusze rządowe na ten cel. Nowa warstwa asfaltu zostanie ułożona na odcinku długości mniej więcej jednego kilometra, poczynając od Polany Włosienica i kierując się w dół” – informuje Piotr Bąk, pełniący obowiązki starosty tatrzańskiego. Podkreśla on jednocześnie, że najpierw zostanie usunięta stara nawierzchnia asfaltowa. Zaznacza, że ten odcinek drogi jest szczególnie zniszczony.

W trakcie trwania prac modernizacyjnych, droga prowadząca do Morskiego Oka będzie całkowicie zamknięta. Oznacza to brak możliwości przejazdu samochodów dostarczających zaopatrzenie do schroniska nad Morskim Okiem, jak również przemieszczenia się turystów pieszych. Ograniczenia wejdą w życie od Wodogrzmotów Mickiewicza.