Atrakcje Sokołowa Podlaskiego – Pałac w Patrykozach

Miejsce to związane jest z niezwykłą historią. Budowę obiektu zaprojektowano dla pułkownika Teodora Lubicz-Szydłowskiego, ukończono w roku 1843 roku. Pierwotny właściciel obiektu brał udział w Powstaniu Listopadowym.

W późniejszych latach majątek zmieniał wielokrotnie swojego właściciela tak, by po skończonej 2. wojnie światowej należeć do Skarbu Państwa. W obecnej chwili od ponad 20 lat właścicielem pałacu w Patrykozach jest Maurycy Zając. Za jego sprawą pałac ten został odnowiony z myślą o jego pierwotnym wyglądzie. Właściciel zadbał oto, żeby miejsce to odzyskało dawny urok sprzed XIX wieku, który został nieco utracony po wojnie.

Pałac w Patrykozach – dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Pałac w Patrykozach to przede wszystkim miejsce z bogatą historią. Z wizyty w tym miejscu bez wątpienia zadowoleni będą goście, którzy cenią walory estetyczne odwiedzanych zabytków. Widok pałacu z zewnątrz docenią w szczególności osoby pasjonujące się neogotyckimi budowlami. Odwiedzający mogą wejść na wieże. Warto skorzystać z takiej okazji, ponieważ dzięki temu turyści mają szanse podziwiać przepiękne widoki. W pałacu można podziwiać liczne rzeźby w barokowym stylu, a także meble z tamtego okresu i neogotyckie kominki. Warto również przespacerować się pięknym parkiem utrzymanym w angielskim stylu.

Odwiedzenie tego miejsca to doskonała okazja do zwiedzania. Niektóre pary młode decydują się również na wykonanie sesji zdjęciowej w tak unikalnej scenerii. Będąc w tym miejscu, nie można zapomnieć o neogotyckim klubowym barze, gdzie można spróbować nalewek w staropolskim stylu.

One thought on “Atrakcje Sokołowa Podlaskiego – Pałac w Patrykozach

Dodaj komentarz