Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej – co warto wiedzieć?

Jedną z atrakcji jakie wręcz wypada odwiedzić będąc w Sokołowie Podlaskim jest Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej. Gratka nie tylko dla zapalonych miłośników wojska i broni jaką posługiwało się Wojsko Polskie w latach 1945-1989, zachwyci także pozostałych odwiedzających.

Zobacz na własne oczy podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej

Będzie to dobry pomysł na wycieczkę także dla rodzin czy grup zorganizowanych. Muzeum szczyci się tym, że można dotykać eksponatów, a do niektórych także wejść do środka by w pełni docenić ich wartość. Jego misją jest zabezpieczenie sprzętu po byłych jednostkach wojskowych, by uchronić je od zniszczenia, a jednocześnie popularyzować historię polskiej armii. Kolekcja jest bogata i zadbana, także część poświęcona radiokomunikacji tak ważnej w boju.  W skład zasobów wchodzą także dokumenty techniczne i prywatne, fotografie i pamiątki związane z wojskiem. Mamy tam możliwość skorzystania z opcji przejażdżki zabytkowym sprzętem, strzelania z wiatrówki i łuku. Miejsce będzie też świetnym wyborem do zorganizowania wieczorów kawalerskich lub panieńskich, szczególnie gdy jedno z narzeczonych służy w wojsku lub się tym interesuje. Fundacja Excita Polonia, która prowadzi obiekt czasami organizuje także Pikniki historyczne z różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Informacje o aktualnych wystawach dostępne są na stronie Muzeum.

Istnienie takie atrakcji jest odpowiedzią na potrzeby turystyki militarnej, która z roku na rok ma w Polsce więcej zwolenników, którzy takim sposobem zostają zaproszeni do przyjazdu w tak urokliwy zakątek Podlasia. Także historia lokalnych ziem jest ważnym czynnikiem, a Fundacja pragnie rozpromować gminę Bielany, gdzie znajduje się Muzeum.

One thought on “Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej – co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz