Ceremonia otwarcia nowego centrum komunikacyjnego w Zakopanem

W najbliższą sobotę, 23 września, Zakopane będzie świętować otwarcie swojego nowego centrum komunikacyjnego. Od poniedziałku, 25 września, wszystkie dalekobieżne autobusy i lokalne busy przestaną korzystać z dotychczasowego placu i rozpoczną odjazdy z nowo wybudowanego centrum.

Za nami już dwuletni okres intensywnej budowy nowoczesnego centrum komunikacyjnego. Choć prace budowlane zakończyły się parę tygodni temu i obiekt jest w pełni gotowy do użytku, przewoźnicy i pasażerowie nie mogli jeszcze korzystać z udogodnień nowego dworca. Jednakże ta sytuacja niedługo się zmieni. Właśnie o tym poinformował jeden z głównych przewoźników na trasie Kraków – Zakopane. Firma transportowa Maxbus ogłosiła swoim klientom, że od 25 września ich autobusy będą już korzystać z nowego centrum komunikacyjnego, rezygnując z tymczasowego dworca przy Alei 3 Maja.

Potwierdza to Leszek Dorula, Burmistrz Zakopanego: „Tak, planujemy oficjalne otwarcie nowego dworca na sobotę 23 września i rozpoczęcie regularnych połączeń transportowych już od poniedziałku 25 września. W ten weekend mieszkańcy oraz przewoźnicy będą mieli okazję zwiedzić nowe miejsce, zapoznać się z nim, przejść się po terenie dworca i ocenić jego funkcjonalność.”