Niebezpieczne osunięcie ziemi na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej podczas prac ziemnych

Podczas wykonywania prac ziemnych na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej, w poniedziałkowe popołudnie 18 grudnia, niespodziewanie doszło do dramatycznego zdarzenia. Mianowicie, spora porcja ziemi osunęła się na jednego z pracowników, przygniatając jego nogi.

Sytuacja miała miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej na stoku Wierchu Rusińskiego w poniedziałek 18 grudnia, gdy podczas wykonywania prac ziemnych, ziemia niespodziewanie osunęła się, przysypując dolne partie ciała jednego z robotników. Poszkodowany mężczyzna został natychmiast przetransportowany do szpitala przez ekspertów z Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Z raportu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Zakopanem wynika, że podczas wykonywania prac ziemnych na Wierchu Rusińskim doszło do niefortunnego osunięcia ziemi, które przygniotło nogi jednego z zaangażowanych robotników. Pracownik ten został uwolniony spod masy ziemi jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych, a następnie został prędko przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego z Zakopanego.

W akcji udzielania pomocy poszkodowanemu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej. Na miejscu zdarzenia obecna była także Policja Zakopane oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.