Podstawowe informacje na temat Bukowiny Tatrzańskije

Bukowina Tatrzańska to mała miejscowość, która kryje w sobie ogromny potencjał. Nie jest ona tak duża, jak leżący niedaleko Kraków, ale w ciągu roku, o każdej porze, można tu znaleźć wielu turystów. Takich, którzy chcą poczuć niesamowitego ducha podhalańskich gór.

Warto przyjechać nie tylko do Zakopanego, ale także do Bukowiny, aby zapoznać się z tutejszymi atrakcjami.

Co należy wiedzieć o Bukowinie?

Chociażby to, że każdego roku odbywa się tutaj festiwal „Sabałowe Bajania”. Wszystkie chętnie osoby, z najróżniejszych regionów, gromadzą się w Budynku Domu Ludowego. Trzeba uwierzyć, że festiwal, choć w małej miejscowości, przyciąga do siebie ogromną rzeszę ludzi.

Jednak największa atrakcja, która przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy to Termy Bukowina. Wielkie centrum rozrywki dla całej rodziny. Ten imponujących rozmiarów kompleks sportowy to miejsce, gdzie znaleźć można aż dwanaście basenów. Do tego trzeba dodać osiem saun, jak również trzy zjeżdżalnie. Rodzice na pewno ucieszą się z tego, że w środku została wygospodarowana również specjalna strefa maluchów, gdzie bez trosko mogą oni pływać. Tutaj także można znaleźć można niesamowitą strefę wellness, gdzie można zrelaksować się w bardzo przyjemnych warunkach. Temperatura wody w basenach wynosi od 30°C do 38°C. Nie trzeba obawiać się tego, że w środku, w wodzie ktokolwiek zmarznie.

Nie można również zapomnieć o tym, że z Bukowiny Tatrzańskiej wychodzi wiele szlaków turystycznych

Takich, które dopasowane są do umiejętności zawodowych wspinaczy, jak również amatorów, którzy nie mieli przyjemności chodzić jeszcze po Podhalu.