Pożar dwóch budynków mieszkalnych i jednego gospodarczego w Starym Bystrym na Podhalu

Wybuch ognia w nocy poraził mieszkańców miejscowości Stare Bystre w powiecie nowotarskim. Wzniecający się płomień sprawił, że strażacy mieli wielkie trudności z opanowaniem sytuacji. Pomimo mobilizacji dużej liczby jednostek straży pożarnej, ogień zdołał zniszczyć dwa domy mieszkalne i jeden budynek gospodarczy. W wyniku pożaru, jedna osoba odniosła obrażenia.

Ogień zdawał się rozszerzać niekontrolowanie i został dostrzeżony w okolicach północy. Alarm dla straży pożarnej przyszedł 26 minut po północy w środę, 3 lipca. Na miejscu interweniowało aż 16 zastępów straży pożarnej, co stanowiło łącznie 72 strażaków.

– Płomienie objęły dwa budynki mieszkalne oraz stodołę. W jednym z domów spaliło się całe poddasze i kompletnie spalona została stodoła. Z kolei w drugim domu, znajdującym się w sąsiedztwie, płomienie strawiły dach i ścianę – relacjonuje dyżurujący oficer z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

Podczas tragicznego zdarzenia, jedna osoba została poparzona. Natychmiast po przybyciu na miejsce, ratownicy medyczni udzielili jej niezbędnej pomocy. Akcja strażacka trwała do godziny 5.20 rano.

Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana przyczyna wybuchu pożaru. Szczegółowe okoliczności zdarzenia są w trakcie ustalania przez służby policyjne.