Pożar na terenie gminy Szaflary, w miejscowości Skrzypne niszczy zabudowania gospodarcze i dom mieszkalny

W małopolskiej miejscowości Skrzypne, które jest częścią gminy Szaflary, doszło do poważnego pożaru budynków gospodarskich. Wybuch nastąpił po godzinie 9:30, a ogień szybko rozprzestrzenił się na pobliski dom mieszkalny.

Dym unoszący się nad palącymi się budynkami był widoczny nawet z dużych odległości. W odpowiedzi na sytuację kryzysową, do akcji wkroczyły jednostki straży pożarnej. Zespoły strażaków przybywały na miejsce zdarzenia z różnych lokalizacji, w tym ze Skrzypnego, Szaflar oraz Pitoniówki.

Pomimo trudności związanych z niekorzystnymi warunkami, takimi jak obecność prywatnych samochodów utrudniających dojazd na miejsce pożaru, zaangażowanych w akcję było już 16 zastępów straży pożarnej. Ich zadaniem było stłumienie ognia i zapobieżenie dalszemu rozprzestrzenianiu się płomieni.

Niestety, mimo wysiłków strażaków, ogień przeniósł się z budynku gospodarczego na dom mieszkalny. W budynku tym przeraziła się 8-osobowa rodzina. Na szczęście, żadna z osób nie doznała obrażeń. Akcja gaśnicza wciąż trwa, a strażacy walczą o opanowanie sytuacji.