Przestępcy na celowniku tatrzańskiej policji – podsumowanie minionego tygodnia

Podczas minionego tygodnia, funkcjonariusze z tatrzańskiej jednostki policyjnej wyszli na trop dziesięciu osób, które były poszukiwane przez władze ścigania. Interesujące jest to, że wśród nich trzy osoby były na liście gończej.

Wszystko rozpoczęło się w ostatnią niedzielę na popularnej ulicy Krupówki w Zakopanem, gdzie oficerowie wpadli na 26-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Był on poszukiwany za pomocą listu gończego i teraz musi spędzić kolejne 130 dni w placówce karnych. Następnie, w piątek, w miejscowości Kościelisko doszło do zatrzymania kolejnej osoby. Detektywi ustalili miejsce pobytu 34-letniego mężczyzny, również z powiatu tatrzańskiego, a potem skutecznie go zatrzymali.

Trzeci mężczyzna poszukiwany na podstawie listu gończego został aresztowany przez policję w czwartek na zakopiańskim osiedlu Jaszczurówka. Mężczyzna ten spędzi następne dwa miesiące i 17 dni w areszcie. Pozostałe osoby, które były poszukiwane, miały nakazy doprowadzenia lub policja chciała znać ich aktualne miejsce pobytu.

Aspirant sztabowy Roman Wieczorek, pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem, przypomina, że aktualne wykazy osób poszukiwanych są dostępne na stronach internetowych jednostek Policji. Jeśli ktoś zna miejsce pobytu szukanej osoby, powinien natychmiast zgłosić to odpowiednim służbom.