Zmiany w organizacji ruchu na Zakopiankę

W najbliższą środę, przed godzinami popołudniowymi, pojazdy poruszające się w stronę Tatr, w rejonie Nowego Targu, będą kierowane na świeżo utworzoną drogę krajową numer 47, znaną powszechnie jako Zakopianka. W tym samym czasie, dla pojazdów poruszających się w przeciwnym kierunku, czyli do Krakowa, dostępna będzie już tylko jedna jezdnia – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Nadchodząca zmiana jest efektem progresu prac związanych z budową nowej infrastruktury drogowej na tym obszarze. Znajduje się ona w ramach planów budowy zupełnie nowego przebiegu drogi krajowej 47 na odcinku od miejscowości Rdzawka do Nowego Targu – wyjaśnia GDDKiA.

Nowa część trasy krajowej, o długości 16,13 km, jest obecnie tworzona pomiędzy Rdzawką a Nowym Targiem. Projekt przewiduje stworzenie dwóch jezdni, każda z dwoma pasami ruchu, co zapewni płynny ruch w obu kierunkach. Ponadto na tym odcinku powstaną cztery węzły komunikacyjne: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód oraz Nowy Targ Południe.