43-letni mężczyzna prowadzący auto pod wpływem alkoholu uderzył w barierkę, mając prawie 2 promile we krwi

Mężczyzna w średnim wieku, który prowadził pojazd będąc pod silnym wpływem alkoholu, wjechał w płot. Incydent miał miejsce w mieście położonym na południu Polski – Nowym Targu.

W trakcie nocnej służby, policjanci z lokalnej komendy patrolowali centrum Nowego Targu. W pewnym momencie natknęli się na samochód marki Citroen, którego kierowca nie zastosował się do znaku STOP. Dodatkowo, pojazd poruszał się bez włączonych świateł, a kierowca wyraźnie miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu tego samochodu i dali odpowiedni sygnał. Mimo to, kierujący Citroenem kontynuował jazdę.

Kiedy mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem, doszło do kolizji z ogrodzeniem. Jak się okazało, 43-letni kierowca był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało niemal 2 promile alkoholu we krwi.

Prowadzenie samochodu w takim stanie spowodowało natychmiastowe utratę prawa jazdy. Wobec kierowcy może zostać nałożona grzywna sięgająca kilku tysięcy złotych, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wiele lat oraz kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. To jednak nie koniec konsekwencji – zgodnie z nowelizacją prawa, stracił również prawo do posiadania swojego samochodu. Pojazd został skonfiskowany i przewieziony na strzeżony parking.