Co trzeba wiedzieć o Bukowinie Tatrzańskiej przed rodzinną wycieczką tam?

Bukowina Tatrzańska to niewielka miejscowość, położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Słynie przede wszystkim z zapierających dech w piersiach, tatrzańskich krajobrazów. Rozległe łąki, porośnięte bujną, zieloną trawą, bezkresne pola i urzekająca roślinność.

Odwiedzając Bukowinę Tatrzańską, możesz jednak swój czas poświęcać nie tylko spacerom po górach. Co warto zobaczyć, odwiedzając to miejsce? O tym, dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Bukowina Tatrzańska – to musisz wiedzieć przed rodzinnym wyjazdem

Wybierając się do Bukowiny Tatrzańskiej wraz z rodziną, należy koniecznie odwiedzić miejsce o nazwie Terma Bukovina. Jest to kompleks basenów termalnych, które staną się ekscytującą atrakcją dla wszystkich, niezależnie od wieku. Temperatura wody wynosi do trzydziestu do nawet trzydziestu ośmiu stopni, dzięki czemu do Terma Bukovina możesz się udać nawet w sezonie zimowym. Baseny znajdują się tuż u podnóża tatrzańskich gór – możesz więc cieszyć się ciepłą wodą, jednocześnie rozkoszując się niezwykłymi widokami. Do dyspozycji masz aż dwanaście różnorodnych basenów termalnych, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych o różnej głębokości. Dodatkową atrakcję, mogą stanowić intrygujące nazwy poszczególnych elementów kompleksu basenowego, takie jak „Bonior Basisty” czy „Łostry śwung”.

Terma Bukovina oferuje również sauny, a nawet centrum SPA, gdzie można odpocząć po długich, górskich spacerach czy kilkugodzinnym pływaniu. Na najmłodszych czekają kolorowe zjeżdżalnie, wodne tunele, fontanny, a także grota solna. Na miejscu, znajduje się również plac zabaw, wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki i karuzele.