Wizyta na Podhalu? Wpadnij do Bukowiny Tatrzańskiej!

Góry, moje góry – na ich temat można powiedzieć dużo, a temat tak naprawdę nigdy nie zostanie do końca wyczerpany. Tym bardziej, jeżeli mowa o Tatrach i o Podhalu. Ten region umiłowało sobie naprawdę spora liczba osób.

W Tatrach swoje serce „pozostawił” nawet św. Jan Paweł II. Czy był on w Bukowinie Tatrzańskiej? Tego na pewno będzie można dowiedzieć się od tutejszych przewodników.

Bukowina Tatrzańska – wizyta na Podhalu

Dojazd do Bukowiny Tatrzańskiej nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Niezależnie od tego, czy mowa o komunikacji państwowej, czy też własnym samochodzie. Najbliższe lotnisko znajduje się w Krakowie, które obsługuje loty krajowe i międzynarodowe. Z Krakowa kursują regularnie autobusy do Zakopanego. Bukowina Tatrzańska znajduje się po drodze.

Baza noclegowa w Bukowinie jest na naprawdę wysokim poziomie. Zarówno, jeżeli mowa jest o placówkach hotelowych z kilkoma gwiazdkami, jak również noclegach u prywatnych gospodarzy. Górale znani są ze swojej gościnności, więc można być pewnym tego, że znajdzie się tu zawsze miejsce, gdzie będzie można zrobić sobie bazę.

Tym bardziej, że jest tu co zwiedzać. W zimie czeka na wszystkich Snow Dream, gdzie można wypożyczyć m.in. skutery śnieżne. Tutaj również można wypożyczyć sprzęt zimowy. Na miejscu znaleźć można trasy dopasowane do umiejętności różnych osób. Zarówno, jeżeli chodzi o dzieci, jak również osoby dorosłe. W Bukowinie znajduje się również stacja narciarska Rusiń-Ski. Kto raz tu przyjdzie musi zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie w tym miejscu można spędzić cały dzień. Warto zatrzymać się tutaj chociażby po to, aby móc podziwiać wspaniały widok na Tatry.