Morskie oko – ciekawe miejsce na wycieczkę w Tatrach

Morskie oko jest największym jeziorem w Tatrach, zlokalizowane jest w Dolinie Rybiego Potoku, leży ono na wysokości 1395 m n.p.m. Otoczone jest ono głównie drzewami i oczywiście jakże pięknymi malowniczymi widokami. Jest to czwarte pod względem głębokości jezioro w Tatrach.

Dlaczego warto wybrać się nad Morskie Oko?

Morskie oko jest uznawane za jedno z najpiękniejszych europejskich jezior górskich. Okolica jeziora posiada naprawdę niesamowitą scenerię wśród natury, co jeszcze bardziej powinno skłonić nas do wyprawy w to wyjątkowe miejsce.

Trasa do Morskiego Oka w jedną stronę to około 8,5 km, więc amatorski spacer powinien zająć około 2 godzin. Aczkolwiek bardziej wygodni turyści mogą skorzystać z podwózki konnym powozem, który kursuje w tą i z powrotem, oczywiście to wszystko za stosowną zapłatę. Szosowa droga, która prowadzi do Morskiego Oka dochodzi także do mostu nad potokiem Roztoka, który płynie z Doliny Pięciu Stawów Polskich, które są również częstą odwiedzane przez turystów idących nad Morskie Oko, ponieważ położone są one około 2,5 km od owego jeziora. Z mostu nad potokiem, możemy zauważyć również jeden z trzech wodospadów, które wchodzą w skład Wodogrzmotów Mickiewicza.

W drodze nad ten tatrzański staw możemy podziwiać wiele pięknych miejsc, jakimi są np. Dolina Białej Wody, która jest ułożona w charakterystyczny dla dolin kształt, które zostały wyrzeźbione przez lodowce, czyli litera „U”. Podsumowując Morskie oko jest naprawdę cudownym miejscem w Tatrach. Dlatego też jest to miejsce, które na pewno powinno zostać odwiedzone podczas wycieczki/wyjazdu w góry!