Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej – co trzeba wiedzieć?

Bukowina Tatrzańska odwiedzana jest przez turystów przez cały rok. O każdej porze roku region ten ma do zaoferowania wiele atrakcji, które zachwycają wszystkich podróżnych i przyciągają ich ponownie.

Wiele przyjemności, które czekają na odwiedzających, związanych jest z aktywnym spędzaniem czasu, ale Bukowina Tatrzańska ma do zaoferowania obiekty dedykowane dla miłośników kultury. Mowa tutaj o Domu Ludowym, który mieści się w Bukowińskim Centrum Kultury.

Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej

Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej został założy w 1928 roku z inicjatywy wszystkich mieszkańców regionu, którzy wspólnymi siłami zgromadzili zbiory, które może obecnie podziwiać w obiekcie. Miejsce jest szczególne zarówno dla lokalnej społeczności, jak i turystów.

Dom Ludowy, który już przez niemal sto lat tętni życiem, mieści m.in. Szkołę Ginących Zawodów. Centrum kultury regularnie organizuje warsztaty tematyczne dla dzieci, wystawy przedstawiające historię regionu, a nawet jest miejscem promocji nagradzanych płyt artystów, którzy tworzą muzykę folkową. Poza organizacją wielu wydarzeń kulturalnych miejsce to zachwyca swoją architekturą. Budynek wzniesiony w czasach dwudziestolecia międzywojennego z całości wykonany jest z drewna. Mimo burzliwej historii konstrukcja przetrwała w nienaruszonym stanie. Imponująca jest również całkowita powierzchnia budynku. Jest to prawie 1500 metrów kwadratowych.

Całość utrzymana jest w stylu witkiewiczowskim, inaczej zwanym również zakopiańskim. Wewnątrz Domu Ludowego turyści mogą podziwiać ręcznie malowanie żyrandole oraz kinkiety, które przedstawiają panoramę Tatr. Odwiedzić można również znajdującą się wewnątrz salę teatralną, która pomieści nawet dwustu widzów.

One thought on “Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej – co trzeba wiedzieć?

Dodaj komentarz