Tatry – wspaniały pomysł na wakacyjny wypad w góry

Tatry przyciągają co roku rzesze turystów. Góry te kojarzą się przede wszystkim z relaksującymi, pieszymi wędrówkami i wspaniałymi, zapierającymi dech w piersiach widokami.

Miejsca w Tatrach, które warto odwiedzić

Droga na Morskie Oko jest jedną z najliczniej odwiedzanych przez turystów. Morskie Oko to jezioro polodowcowe mieszczące się w przepięknej Dolinie Rybiego Potoku, do którego prowadzi długi i malowniczy szlak.  Do Morskiego Oka prowadzi tak naprawdę kilka dróg, jednak urlopowicze wybierają zazwyczaj tą najłatwiejszą.

Główna trasa rozpoczyna się na parkingu przy Łysej Polanie, startując stąd jest do przejścia 8 kilometrów. Szlak ten prowadzi cały czas po asfaltowej drodze. Dla osób, którym niestraszny Giewont trasa ta może wydać się nieco nudna. Jednak dla rodziców z dziećmi jest to doskonały wybór. Dzieci będą zachwycone stopniem trudności oraz widokami. Po drodze mija się szemrzące strumyczki, w których można zwilżyć ręce i odpocząć przy ich brzegu. Trasa ta jest doskonała dla średnio zaawansowanego piechura. Jeżeli jednak ktoś nie lubi tłoku to może czuć się lekko rozczarowany, ponieważ większość wybiera właśnie tą trasę będąc w Tatrach.

Żadnej z tras na Morskie Oko nie można nazwać trudną, ponieważ wszystkie zdobywa się spacerując, bez specjalnego przygotowania i kondycji. Trudnością jest tutaj odległość, zdecydowanie dłuższa niż pierwszą, najłatwiejszą trasą. Atutem jest jednak to, że omija się spory kawałek asfaltu i na czerwony szlak wychodzi dopiero przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Dla osób o najlepszej kondycji najciekawszą trasą będzie ta przez Dolinę Pięciu Stawów. Szlak rozgałęzia się przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Wybierając tą drogę trzeba dołożyć kilka kilometrów, ale rekompensują to piękne widoki i mniejszy tłok.