Przerażający wypadek na drodze krajowej nr 7 na Orawce

Na terenie powiatu nowotarskiego, w miejscowości Orawka, doszło do zastraszającego zdarzenia. Na drodze krajowej numer siedem miała miejsce tragedia drogowa, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku tego nieszczęśliwego wypadku dwie osoby doznały obrażeń. Wszystkie dostępne służby ratownicze, łącznie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, natychmiast podjęły działania na miejscu zdarzenia. Droga była całkiem zablokowana przez czas trwania akcji ratowniczej. Siła uderzenia była tak ogromna, że jeden z pojazdów rozpadł się dosłownie na dwie części.

Kolizja miała miejsce jednego wieczoru, w sobotę. Pojazd osobowy, który jechał w stronę Jabłonki, niespodziewanie zjechał z trasy na łuku drogi. Bezpośrednio po wyjeździe z drogi, samochód to uderzył w bariery energochłonne, a potem wpadł na inny pojazd. Uderzenie było tak silne, że samochód dosłownie rozpadł się na części, które znalazły się rozrzucone po jezdni.

Kierowca, którym był młody obywatel Ukrainy, odniósł poważne obrażenia. Na miejsce wypadku natychmiast wezwano śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca drugiego samochodu, który brał udział w wypadku, także trafił do szpitala.

Policja prowadzi dochodzenie, aby wyjaśnić okoliczności tego strasznego wypadku.